Konserwacja i Renowacja Mebli Zabytkowych

Konserwacja mebli Warszawa

Pracownia Konserwacji Mebli

Warszawska pracownia, której specjalizacją jest odnawianie mebli i konserwacja mebli zabytkowych, zajmuje się tą tematyką od ponad trzydziestu lat. Firma prowadzona jest przez mgr inż. Technologii Drewna, Artura Jaworskiego. Z zamiłowaniem odnawia on stare meble antyczne, meble zabytkowe, meble kolekcjonerskie, a nawet muzealne. Dzięki wiedzy zdobytej podczas studiów, pracy magisterskiej napisanej pod auspicjami Muzeum Narodowego w Warszawie, a także dzięki praktyce na stanowisku restauratora w pracowni konserwacji mebli PP.

Konserwacja Mebli

W "Desa" Artur Jaworski zyskał należytą wiedzę oraz dożywotnie uprawnienia konserwatorskie w dziedzinie określanej jako konserwacja mebli zabytkowych. Artur Jaworski konserwator i renowator mebli jest:

  • członkiem Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków
  • rzeczoznawcą Stowarzyszenia Konserwatorów Zabytków
  • biegłym sądowy z zakresu konserwacji mebli oraz restauracji mebli przy Sądzie Okręgowym w Warszawie
  • wykładowcą uniwersyteckim z zakresu Konserwacji Drewna Zabytkowego

Artur Jaworski to ceniony rzemieślnik, którego pracownia zajmuje się profesjonalną renowacją i konserwacją mebli. To człowiek, który wykonuje swoją pracę z zamiłowaniem, każdorazowo wkładając w nią pełne zaangażowanie. Prowadzona przez niego pracownia zaprasza do skorzystania z takich usług jak odnawianie i konserwacja mebli, również zabytkowych. Pracownia wykonuje prace konserwatorskie zarówno dla osób prywatnych, jak i instytucji państwowych, ambasad i muzeów z całej Polski.

Pracownia ArtStyle współpracowała z takimi instytucjami jak Muzeum Narodowe w Warszawie, Muzeum Fryderyka Chopina, Muzeum Łowiectwa, czy Muzeum Collegium Maius w Krakowie. Pracownia wykonywała m.in. prace konserwatorskie nad reprezentacyjnym stołem Jana III Sobieskiego, Polskiego króla, który wywarł ogromny wpływ zarówno na losy naszego kraju jak i całej Europy. Misją pracowni Artstyl jest dbałość o meble i historię, którą one ze sobą niosą. Dzięki skupieniu się na zasadach etyki konserwatorskiej, w pracowni tej, minimalizuje się prawdopodobieństwo dokonania nieodwracalnych zmian. Jak mówi łacińskie przysłowie: Primum non nocere (przede wszystkim nie szkodzić) – to hasło powtarzane jak mantra przez konserwatorów mebli. Także przez tych z Artstyl – profesjonalnej pracowni Konserwacji Mebli Zabytkowych w Warszawie. Zapraszamy - profesjonalna konserwacja mebli Warszawa, woj. mazowieckie.